ALUMIINIUMIST RIBIKARDINAD


alumiiniumist ribikardin

Alumiiniumist ribakardinad on alumiiniumribadest koostatud aknakatted, mis on valguse reguleerimise seisukohalt väga tänuväärsed. Ribakardinad on nöörmehhanismi või mootori abil üles-alla liigutatavad, lisaks on valgusehulk reguleeritav ribade pööramisega üksteise suhtes.


Alumiiniumridakardin on pea ainus aknakate, mis probleemideta mahutub teatud aknatüübi juures kahe klaasi vahele või mida on võimalik kinnitada klaasiliistule, klaasipinna vahetusse lähedusse.


Ribakardin kaitseb päikesekiirguse eest ja reguleerib ruumi temperatuuri


Alumiiniumist ribakardinad on võimalik paigaldada ka spetsiaalse katteliistuga. Katteliistuga ribakardin on hea võimalus paigaldada kardin pakettakna klaasiliistude vahele, aknaklaasi vahetusse lähedusse. Eelise annab selline kardin eelkõige avatavate akende ja rõduuste juures, ülakarp ei takista akna avamist ega kahjusta aknapõske. Avatava akna puhul annab lisatuge külgtrosside kasutamine, misläbi tuulutusasendis ribakardin ei jää rippuma aknast eemale.


Katteliist viimistleb tulemuse, kardin ühildub aknaraamiga perfektselt ja tulemus jääb korrektne ning puhas.


Alumiiniumribade värvivalikus on üle saja erineva värvitooni.


Katteliistu värvid: valge, hõbe, tumepruun, naturaalne puit, tamm ja mahagon.


PUIDUST RIBAKARDINAD


puidust ribakardin

Puidust ribakardinad on suurepärane võimalus katta aknad naturaalset, sooja ja dekoratiivset materjali kasutades, kaotamata sealjuures funktsionaalsuses. Puitribakardin on sama paindlik valguse reguleerimisel, kui alumiiniumist variant, kuid tema pinnaviimistlus ning mulje interjööris on suursugusem ja hubasem.


Puitribakardinate puhul on võimalik valida erinevate ribalaiustega materjalide hulgast - valikus on 25, 35 ja 50 mm laiused ribad. Lisaks tõstenööridele on võimalik 35 ja 50 mm ribakardinaid valmistada ka lintredelitega, mis lisab veelgi dekoratiivsust. Laiemaid ribakardinaid iseloomustab ka asjaolu, et nii kardinate pööramine kui tõstmine toimub nöörjuhtimisega.


Puitribakardinate ülakarp kaetakse soovi korral samast puidust iluliistuga.


Suuremõõduliste puitribakardinate puhul tuleb arvestada, et puit on raske materjal. Seda tuleb arvesse võtta nii kardinate kinnitamise võimalikkust vaagides kui ka juhtimisviisi valides. Suurte ribakardinate korral soovitaks juhtnöörid asendada mootorjuhtimisega, mis vähendab koormust ribakardinate süsteemidele ning on mugavam kasutajale.


Puidust ribakardinate maksimumlaius on 240 cm, maksimumkõrgus kuni 300 cm. Puidust ribakardinate maksimumpindala 25 mm ribalaiuse puhul on 5 m²; 35 mm riba korral 5 m²; 50 mm riba korral 4 m².

PVC RIBAKARDINAD


pvc ribakardin

PVC ribakardinad on hinnaklassilt kõige soodsamad ribakardinad.

Ribade laius on 25 mm

Värvus valge

Kardinaid pakume standardmõõtudega laiuses 40 ... 180 cm, sammuga 10 cm.

Pakutavad kõrgused on 130 cm, 160 cm ja 220 cm

Ostja soovil on võimalik neid mõõte korrigeerida nii laiuse kui kõrguse osas.

KASSETTRULOO ZEBRA


kassettruloo zebra kassettruloo zebra

Zebra on kahe paralleelse vertikaalse kangapinnaga ruloo, mille kangas on triibutatud vaheldumisi läbipaistvate ja läbipaistmatute horisontaalsete triipudega. Ketist tõmmates liigub ühe kangakihi läbipaistmatu triip teise kihi läbipaistva taha ning kardin muutub silmapilkselt läbipaistmatuks. Järgmine tõmme tekitab taas vahelduva rütmiga triiburead. Lisaks liigub Zebra ruloo tavapärasele ruloole sarnaselt üles, et aknapind täiesti vabastada. Nii võib tekitada läbipaistmatu kardina ka poole või kolmveerandi aknapinna ulatuses. Allalastuna aga hajutab erineva läbipaistvusega ruloo terava päikesevalguse, pimendamata sealjuures ruumi ning võimaldades läbi kardina välja näha.


Kangaste erinevad toonid ja triipude intensiivsus võimaldavad tekitada kas pehmemaid või hoopis kontrastsemaid lahendusi. Zebra on nauditav nii omaette tootena kui ka tekstiilkardinatega kombineerituna. Zebra ruloo ülemine rull on varjatud valget värvi kassetiga, mis loob korrektse mulje ning ühtlasi kaitseb kardina mehhanisme. Hästi disainitud alaliist loob kardinale lõpetatuse ning tagab, et liistu ja kanga vahele ei teki valgustriipu.


Funktsioonid:

 • Kaitseb terava päikesekiirguse eest ning reguleerib ruumi temperatuuri/li>
 • Pimendavate triipudega kangas hämardab ruumi
 • Sisekujunduselement, mis lisaks privaatsusele lisab dekoratiivsust

Materjalid:

 • Polüesterkangas, erinevad värvitoonid ja triibu laiused

Paigaldamise võimalused:

 • Ava peale seinale

Juhtimine:

 • Käsitsi kettmehhanismiga
 • Elektriajamiga

Zebra rulookardina mõõdud:

 • Maksimumlaius 280 cm
 • maksimumkõrgus 250 cm
 • ringketi pikkus 150 cm

KLASSIKALINE RULOO


Klassikaline ruloo

Ruloo on kõige soodsam ja lihtsam aknakatte lahendus. Klassikaline ruloo koosneb torule kinnitatud kangast, juhtmehhanismist ja kinnitusklambritest. Kõik rulood valmistatakse tellimuse järgi. Ei ole olemas erimõõte ja standardmõõte, on tellitud mõõdud


Ruloo kinnitub kanduritega seinale või lakke. Kandurite suurus ja ruloo toru läbimõõt sõltuvad soovitud ruloo üldlaiusest. Torude läbimõõdud on vahemikus 25 mm kuni 63 mm.


Ruloo tellimisel on vajalik aknaava mõõt (ruloosüsteemi üldlaius). kui ruloo kinnitub aknaava sisse. Kui planeerite kinnitada rulood aknaava peale ja piiravaid objekte ümber ava ei ole, siis soovitame lisada aknaavale kuni 10 cm kanga laiust. Pakume mõõtmist ja konsultatsiooni teie juures kohapeal ning soovi korral ka paigaldusteenust. Tellimisel on oluline teada ruloo keti käelisust. (Näoga ruloo poole seistes kas paremal või vasakul)


Ruloode valmistamiseks pakume väga laia kangavalikut. Kangaste põhivaliku moodustavad aastate jooksul tellijate lemmikuks kujunenud materjalid alates ühevärvilistest valgust poolläbilaskvatest materjalidest kuni pilkupüüdvate täispimendavate kangasteni


Kangast on võimalik valida ka kataloogidest. Pakume spetsiaalselt teie jaoks tellitavaid kangaid Euroopa suurimatelt rulookangaste tootjatelt


Soovi korral saab ruloo varustada Somfy elektriajamiga. Mootor asetseb ruloo torus (diam.50mm) ja juhtimiseks on valida lüliti või pult


Screenkangast rulood sobivad kasutamiseks ka välistingimustes, kus kanga omadused paremini mõjule pääsevad. Screenkangas oma omadustelt ei piira vaadet, samas peatab kuni 95% päikese UV kiirgusest, on tulekindel ja kestab orienteeruvalt 20 aastat


MINIKASSETTRULOO


minikasettruloo

Minikassettruloo on aknaraamile kinnitatav aknakate. Miniruloo maksimaalne laius on 180cm ja kõrgus olenevalt kangast kuni 200cm. Aknaraamile paigaldatud minikassetruloo on peaaegu märkamatu ja moodustab aknaga ühtse terviku: Minikasset on nagu osa aknast, aknalaud on vabalt kasutatav ja akna avamisel ei ole vaja rulood üles tõsta nagu aknaavasse või seinale paigaldatud ruloo korral tegema peab


Minikassetruloo on varustatud rullikatte ja külgliistudega. Rullikate kaitseb kangarulli tolmu eest, külgliistud hoiavad kanga akna avamisel vastu aknaraami, hoides ära selle tuules lehvimise. Kardin toimib kergelt kuulketist tõmmates, ketimehhanismi sisseehitatud pidur tagab kanga püsimise soovitud kõrgusel. Üles tõstetud kangas on võimalik kerida täiesti kassetti sisse. Minikassettruloo süsteemi värvid: valge ja tumepruun


Lai kangavalik ühevärvilistest ja mustrilistest kangastest loob eelduse mitmekesiseks sisustamiseks. Soovides piirata vaadet, pimendada ruumi või säästa klaasi kaudu eralduvat energiat, saab kangaid valida neid tegureid arvestades.


Minikassettruloo kangaste põhivaliku moodustavad aastate jooksul tellijate lemmikuks kujunenud materjalid alates ühevärvilistest valgust poolläbilaskvatest materjalidest kuni pilkupüüdvate täispimendavate kangasteni. Lisaks on võimalik valida minikassettruloole spetsiaalselt teie jaoks tellitavaid kangaid Euroopa suurimatelt rulookanga tootjatelt

MINIRULOO TROSSIDEGA


miniruloo trossidega

Trossidega miniruloo on aknaraamile kinnitatav ruloosüsteem. Lihtne süsteem võimaldab avada akent ja ust hoides kanga kindlalt paigal just sellises asendis nagu teie seda soovite.


Tavaliselt on miniruloo süsteemid ilma kanga fiksaatorita või siis on võimalik kinnitada kangast täielikult akna ette tõmmatuna. Meie süsteemil kinnitub kangas trossidega raamile kogu akna ulatuses.


Süsteem on orienteeruvalt 40% minikassettruloo hinnast soodsam. Kõikidele tüüpidele aknaraamidele minikassettrulood kinnitada ei saa, trossidega minirulood saab kinnitada olenemata aknaraami tüübist või suurusest. Lisaväärtusena säilib vaade aknast kogu klaaspinna laiuses.


PÜSTLAMELLKARDINAD


pustlamellkardinad

Püstlamellkardin on praktiline aknakate nii koju kui tööruumidesse. Laialdaselt kasutatakse lamellkardinat tema funktsionaalsuse tõttu. Järjest enam leiavad püstlamellid kasutust sisekujunduselemendina. Tänu kanga materjalivalikule saab lamellkardinaga luua hubase miljöö mistahes ruumidesse. Samas kaitseb ta päikesekiirguse eest ning tagab privaatsuse. Püstlamellkardina unikaalne mehhanism võimaldab lamelle liigutada külgedele ja pöörata üksteise suhtes. Tänu nimetatud funktsionaalsustele, on püstlamellkardinate abil võimalik kontori- või eluruumides suunata valgust vastavalt vajadusele.


Lamellkardinat saab paigaldada lakke, seinale ja aknaavasse.


Lamellide sulgemiseks ja avamiseks kasutatakse juhtnööri. Lamellide pööramiseks ümber vertikaaltelje tuleb kasutada kuulketti. Lamelle ei tohi kunagi külgsuunas lahti tõmmata, ilma et lamellid oleks eelnevalt avatud positsioonis. Selline toiming kahjustab lamellkardina siini. Saadaval on ka elektriajamiga kardinad, mille juhtimiseks kasutatakse kas lülitit seinal või distantsjuhtimispulti.


Püstlamellkardina riba standardlaius on 127 mm., eritellimusena saab valmistada 89 mm. ja 63 mm. laiusi lamelle.


Funktsioonid:

 • Tagab privaatsuse
 • Valguse suuna reguleerimise võimalus- 180° pööratavad lamellid
 • Sisekujunduselement
 • Sobib hästi katma suuri aknaid

Materjalid:

 • Kangas
 • Screenkangas
 • Bambus

BAMBUSKARDINAD


bambuskardin

Bambuskardinad on valmistatud materjalidest, mille kudumisel kasutatakse erinevaid looduslikke materjale. Bambusliistude, taimsete kiudude, paberi ja polüestermaterjalide kokkukudumisel tekivad struktuursed pinnad, millel on erinev läbipaistvusaste, naturaalne looduslähedane värvigamma ning võime reageerida õhu niiskussisaldusele.


Teostatavad kolmes vormingus: ruloona, rullkardinana või roomakardinana. Rulookardin on analoogne tavalise tekstiilrulooga. Erinevus on ainult materjalis. Rullkardina puhul rullitakse alaliistule kinnitatud materjal tõmbamisel lühenevate nööriaasade abil üles. Materjal on ülaservast kinnitatud puitliistule tagantpoolt, eesservas moodustub kahekordne kattevolt, mis varjab kinnitusliistu. Roomakardina puhul on materjal kinnitatud ülemise puitliistu peale eestpoolt ja varjab selle täielikult. Tõmbenööride abil liigub kardin üles, moodustades võrdse laiusega volte. Osade materjalide puhul on vaja kasutada voltide moodustamisel vahevardaid.


Funktsioonid:

 • Hajutab valgust, reguleerib ruumi temperatuuri ja õhuniiskust
 • Sisekujunduselement, mis ühelt poolt varjab kuid teiselt poolt laseb ruumis aimata ka eksterjööri; väga dekoratiivne

Materjalid:

 • Bambusmaterjal – kangaks on kootud loodusliku bambuse liistud või peened varred, mis on nii õhukesed, et polüesterniidiga kokkukudumisel tekib meeldiv õhuke kangas, bambusesisaldus kangas olenevalt materjalist ca 70 – 90%
 • Džuutmaterjal – kangas on kootud taimsetest kiududest, meenutab jämedakoelisemat linast kangast; koostises 74% džuudikiud
 • Pabermaterjal – 87,5% paber

Paigaldamise võimalused:

 • Aknaraamile
 • Ava peale seinale
 • Aknaorva sisse või lakke

Ruloo kõrgust reguleeritakse keti abil

 • Rull- või roomakardina tõstmiseks ja langetamiseks kasutatakse tõmbenööri. Luku vabastamiseks tõmmatakse tõmbenööri kergelt allapoole ja kardina keskjoone suunas
 • Nöör fikseerub vertikaalses asendis
 • Kardinat võib puhastada pehme käsiharja või tolmuimejaga madalal imemisvõimsusel harjasotsikuga. Suurema määrdumise puhal võib kasutada kergelt niisket lappi, kuid puitmaterjali märgumist peaks vältima

Bambuskardinate mõõdud:

 • Maksimuslaius 180 - 200 cm (sõltub konkreetse materjali laiusest)
 • Väikseim laius 40 cm, vähim kõrgus 20 cm.

VOLDIKKARDINAD


voldikkardin

Voldikkardin on voltidena suletav-avatav tekstiilmaterjalist aknakate. Voldikkardin on tugev ja vastupidav ning kaitseb hästi ereda päikese eest, aidates vajadusel ka reguleerida toatemperatuuri. Voldikkardin sobib ideaalselt erikujuliste akende ette


Siiski ei soovitaks voldikkardinat klapitada suurte ja raskepäraste mustritega tekstiilkardinatega, kuna nii võib voldikkardina tugev horisontaalne joon kannatada


Voldikkardinad, mis on küllaltki dekoratiivsed ning pehmema ja soojema välimusega aknakatted kui näiteks ribakardinad, võib avanema seadistada suunaga nii ülevalt alla kui ka alt üles

PANEELKARDINAD


paneelkardin

Paneelkardin koosneb paneele kandvast mitmerealisest kardinasiinist ja selle külge riputatavatest liikuvatest paneelidest. Pakume kuni viierealisi paneelkardinasiine. Riputatavate paneelide arv, laius ja kõrgus ei ole piiratud. Paneele saab valmistada väga erinevatest materjalidest, sealhulgas ka rulookangastest ja looduslikest materjalidest.


Paneelkardinad sobivad kasutamiseks minimalistliku stiiliga eluruumides, samuti ka büroodes ja kontorites.


Paneelkardinad on põnevaks lahenduseks kui on vaja katta suurt aknapinda ja soovitakse väljakutsele läheneda teisiti. Peale selle, et paneelkardin on originaalne lahendus akende katmiseks, sobib paneele ideaalselt kasutada ka näiteks ruumijagajana või kapiustena. Spetsiaalne käsitsi või nööridest juhitav süsteem, millele paneelkardin paigaldatakse, võimaldab paneele liigutada kokku ja lahku nii paremale kui vasakule.


Paneelkardinad pakuvad võimalust suurte geomeetriliste kujundite ja mustrite moodustamiseks ning söövitatud kardinakanga kasutamisel ka põnevate valgusmängude loomiseks.


KARDINAPUUD


28mm-kardinapuu

Kardinapuude abil riputatakse akende ette tekstiilkardinaid ja need paigaldatakse tavaliselt seinale aknaava kohale. Erandjuhtudel on neid võimalik kinnitada ka lakke.


Kardinapuude matarjalide ja värvitoonide valik on suur. On võimalik paigaldada akna kohale ainult üks kardinapuu või kaks kardinapuud teineteise taha. On võimalik paigaldada kardinapuu ja selle taha metallist kardinasiin kergema kardina jaoks.


Kardinapuud on valmistatud kas metallist või puidust. Läbimõõdud on vahemikus 13 kuni 28 mm. Metallkardinapuid pakume ka teleskoospsetena.


Kardinapuude otsikute ja kinnituskonstruktsioonide valik on suur. Seetõttu tuleks kardinapuu ostusoovi korral tulla meie salongi kohale ja komplekteerida näidiste alusel komplekt vastavalt oma maitsele. Sel juhul saate täpselt sellise kardinapuukomplekti, mida olete soovinud.


Kardinapuu-CAFE

KARDINASIINID


Kardinasiinidega on võimalik riputada tekstiilkardinaid nii lakke kui seinale. Kardinad kinnituvad siinide külge kas plastliugurite või tarrapaela abil. Kardinasiine on võimalik painutada ja paigutada mitmes reas üksteise taha. Siinid on suhteliselt väikeste mõõtudega ja seetõttu jäävad akna ees siiski domineerima kardinad. Siinid täidavad vaid riputusfunktsiooni.


"Bridge" siin


Võimalikud värvid valge ja hõbe


bridge kardinasiin

"10mm" siin


Võimalikud värvid valge ja hõbe


10mm kardinasiin

"25mm" siin


Võimlikud värvid valge, hõbe ja kuld


25mm kardinasiin

Tarrasiin


Võimalikud värvid valge ja hõbe


tarrasiin

Kardinatross-ja-lisandid


Valge PVC-ga kaetud spiraalvedru, mis on piisavalt jäik takistamaks ka raskema kardina läbivajumist. Müüakse jooksva meetriga. Trossi kinnitamiseks aknaraamile või seina on spetsiaalsed keermega lõppevad konksud ja aasad, mida on väga lihtne käsitleda.


Kardinatross-ja-lisandid

PUTUKAVÕRGUD


putukavork

Aknale või uksele paigaldatud putukavõrk säästab teid sääskedest, kärbestest jm putukatest, õhus lendlevatest taimeseemnetest, papliebemetest ning ka õietolmu eest, mis on eriti oluline allergikutele. Putukavõrk laseb õhul vabalt liikuda, kuid peatab õuest tulevat prahti. Lisaks on putukavõrgud vastupidavast materjalist, mis on ilmastikukindlad ja peavad vastu vihmale, tuulele ning päiksele.


Koduloomade omanikele on putukavõrgud mitte ainult putukate ja prahi tõrjeks vaid kaitsevad ka loomade turvalisust. Võrgud on vastupidavast materjalist, mistõttu peatavad need välja pääseda üritavat looma. Avatud aken ilma kaitseta on loomale ohtlik, samuti ülespoole avatud aken. Putukavõrgud lubavad aknaid lahti hoida koduloomade pärast muretsemata.


Putukavõrke saab paigaldada nii erineva kujuga akendele kui ustele (näiteks rõdu- ja terrassiustele). Pakume ruloo vedrumehhanismil töötavaid putukavõrke, mis kinnitatakse aknaraami väliskülje profiilile. Ruloostiilis putukavõrgud ei sega uksest käimist, kuna katet saab üles tõmmata. Samuti ei riku putukavõrk akna või ukse välimust, kuna võrk on stiilses aga tagasihoidlikus profiilis. Profiil on valmistatud vastupidavast alumiiniumist ning valida on valge või pronksikarva raami vahel. Putukavõrgu kangas ei riiva silma, kuna on peaaegu nähtamatu ega muuda märkimisväärselt akna välimust.

AUTOMAATIKA


automaatika

Mugavuse ja ohutuse huvides on markiisid võimalik varustada erinevate automaatikatega:


Tuuleautomaatika:

 • Tööpõhimõte: Mõõdab tuule kiirust ja sulgeb markiisi. kui tuule tugevus ületab seatud piiri. Kasutatakse akna- ja terrassimarkiisidel markiiside purunemise vältimiseks tugeva tuule korral

Päikese- ja tuuleautomaatika:

 • Tööpõhimõte: Mõõdab tuule kiirust ja valguse tugevust. Markiis avaneb, kui valguse tugevus ületab seatud piiri ja sulgub, kui valguse tugevus langeb või tuule tugevus ületab seatud piiri. Päikeseautomaatika saab välja lülitada, kui markiisi soovitakse kasutada kaitseks vihma eest. Kasutatakse nii akna - kui terrassimarkiisidel juhul, kui markiisi üks funktsioone on akna varjamine päikesekiirguse eest.

Aegrelee:

 • Tööpõhimõte: Markiisi avamine ja sulgemine ettenähtud kellaaegadel. Erinevad programmeerimisvõimalused.

LIIGENDMARKIISID


liigendmarkiis

Liigendmarkiis muudab teie terrassi või rõdu ilmastikukindlaks kaitstes kõrvetava päikese, vihma ja tuule eest. Markiis loob hubase miljöö kodu ja kohviku väliterrassidele. Markiis aitab reguleerida päikesevalgust ja temperatuuri. Nii võite ise otsustada, millal soovite aknast kuumust sisse lasta või tuba jahedana hoida. Võimalus markiise kiirelt ja vastavalt vajadusele kokku ja lahti kerida ning nende paigaldamine seinale ilma igasuguste lisatugedeta muudab markiisid eriliselt lihtsalt hooldatavaks ning mugavaks kasutada.


Markiiside abil on lihtne maja välisilmet värskendada ja luua suvine meeleolu. Saadaval on laias valikus erineva otstarbe ja funktsiooniga markiise. Markiisi kangas on vastupidav ning ilmastikukindel, tõrjub vett ja mustust ning on kaitstud UV-kiirte kahjustuste eest. Saadaval on erinevad toonid, mustrid ja äärekujud.


Markiisi konstruktsioon on vastupidavast alumiiniumist, mis teeb raami kergeks, kuid vastupidavaks. Markiisi on kerge kinnitata nii seina kui katuse külge. Arvestada tuleb vaid, et pind, millele markiis kinnitatakse, oleks piisavalt tugev.


Kui markiisi ei kasutata, pakitakse see metallkassetti, mis kaitseb kangast kulumise eest. Markiisi kokku pakkimine ja avamine on lihtne erinevate juhtimisvahendite abil. Valikus on vändaga käsiajam või elektriajam, mida juhitakse taimeri, lüliti või puldiga. Lisaks on markiisi võimalik kaitsta ilmastikuolude eest tuule-, vihma- ja päikeseautomaatikaga.


KORVMARKIIS


korvmarkiis

Korvmarkiis on parim lahendus kaupluste vitriinakende ja sissepääsude varikatuseks. Lisaks sellele, et korvmarkiis kaitseb ruumi päiksekiirguse ja uksekohta vihma eest, on teda hea kasutada ka reklaampinnana paigutades markiisi alla valgustuse ja markiisi peale reklaamtekstid. Korvmarkiisi valmistamisel tehakse painutatud või sirgetest alumiinimprofiilidest raam mis kaetakse akrüül- või PVC-kangaga. Saadaval on mitmeid erinevaid korvi tüüpe.


LIHTMARKIIS


Lihtmarkiis külgmiste tugivartega markiis keskmiste ja suurte akende kaitsmiseks päiksekiirguse eest.

Lihtmarkiisi juhtimiseks saab valida väntajami või elektriajami. Elektriajami saab varustada ilmastikuautomaatikaga.

Suurim laius 700cm ja suurim ulatus 140cm

optima aknamarkiisid

FASSAADI RIBAKARDINAD


Fassaadiribakardin

Fassaadiribakardin sobib tänu oma ehitusele päikese-, soojuse- ja pimestamiskaitseks väljaspoole akent kohtades, kus valguse sissepääsu soovitakse reguleerida, samal ajal mõjutades soojus- ja pimestamiskaitset.


Kasutuskoha eripärad, nagu tuuline asukoht, kardina reguleerimine ruumist, kaetava pinna suurus, kinnitusvõimalused jne. võetakse arvesse kardina tüüpi ja juhtimismehhanismi valides.


Ehitus ja materjalid:

 • riba 50 või 80mm , pulbervärvitud alumiinium , 80mm ribal lisatugevuseks profileeritud servad
 • kandekarp 57x51mm , galvaniseeritud ja pulbervärvitud teras
 • tõste- ja sammpaelad 100% UV-kaitstud polüester
 • 50mm ribakardinal külgjuhtimine trossidega
 • 80mm ribakardinal külgjuhtimine külgprofiilidega
 • riba nurgareguleerimismehhanism on kaetud klaaskiudtugevdusega UV-kaitstud plastikuga
 • reguleerimismehhanism isemääriv
 • kinnitus seinale,aknasüvendisse või lakke
 • kõik kasutatud materjalid on korrosioonikaitsega

Toimingud:

 • üles- ja allakerimine ning riba reguleerimine 180 kraadi

Juhtimisvõimalused:

 • reduktorajam
 • mootorajam
 • mootorajami korral võimalik ühendada ilmastikuautomaatika- või mõne muu majas kasutusel oleva automaatikaga

Kasutuskohad:

 • sobib aknapindade katmiseks büroodes, talveaedades, haiglates, koolides jm.
 • projekteeritud kestma keerukates ilmastikutingimustes

VOLDIKUKSED


Voldikuksed on funktsionaalsed ja erinevate kasutusvõimalustega praktilised uksed. Voldikuksed võtavad suletuna väga vähe ruumi, mistõttu sobivad väikestesse ruumidesse tekitades rohkem kasulikku pinda. Samuti kasutatakse voldikuid suurtes auditooriumides, saalides jm ühiskondlikes ruumides helikindla ruumieraldajana. Voldikute mitmekülgsed omadused on teinud neist populaarse asenduse statsionaarsetele ustele ja seintele.


Voldikukse eelised


Võtab vähe ruumi – Voldikuksed avanevad külgedele moodustades uste tahkudest voldiku. Kompaktne avamis- ja sulgemissüsteem tekitab suurema kasuliku pinna, mistõttu sobivad voldikuksed eriti hästi väikestesse ruumidesse andes rohkem võimalusi toa sisustamiseks.


Erinevad kasutusalad – Voldikuksi kasutatakse nii ruumieraldajana, vaheustena, garderoobiustena kui panipaikade tekitamiseks.


Lihtne paigaldada ja hooldada – Voldikuksed kinnitatakse lakke või ukseavasse, kus uks liigub mööda ülemist siini. Uste hooldamiseks piisab niiske lapiga puhastamisest. Toimib ruumieraldajana – Ripplahendus jätab põrandapinna vabaks, mistõttu sobivad uksed suuremate ruumide, nt büroopindade, auditooriumide, koosolekusaalide või muude üldkasutatavate ruumide eraldamiseks.


Summutab müra – Voldikuksed isoleerivad müra.


Talub niiskust – PVC-st valmistatud uksed on lisaks heale väljanägemisele vastupidavad ka niisketes keskkondades nagu dušširuum, saun, riietusruum jne.


Erinevad stiilid – Voldikuid on võimalik avanema panna nii vasakule, paremale kui ka mõlemale poole ning keskele suletavatena–nii kuidas parasjagu vajadus on.


KUNSTNAHAGA KAETUD VOLDIKUKSED JA -VAHESEINAD


Kunstnahaga-kaetud-voldikuks

Ruumisäästvad, müra summutavad voldikuksed ja -vaheseinad, kasutamiseks ruumijagajana auditooriumites, restoranides, büroodes ja mujal.


Tehnilised andmed

 • Kattematerjal: kunstnahk

Konstruktsioon

 • Kandesiin- alumiiniumprofiilist 32 x1 mm
 • Nailonkattega kinniste kuullaagritega rattad
 • Puitraamid on ühendatud eriterasest käär-konstruktsiooga, üle 2,6 m kõrgustel ustel on käärid kahel kõrguse
 • Piluliistud on kaetud ukse kattematerjaliga
 • Käepidemed Primo 130/150
 • Magnetlukk

Lisavarustus

 • Abloy 4960-lukk


FP-PUITVOLDIKUKSED


FP-puitvoldikuksed

FP-puitvoldikuksed annavad võimaluse kasutada ruumi mitmel otstarbel eraldades selle väiksemateks osadeks. Neid võib kasutada kodudes, koridorides, konverentsiruumides, restoranides ja mujal.


Kvaliteetsed ja vastupidavad voldikuksed ja -vaheseinad koosnevad omavahel liigenditega ühendatud lamellidest. Kõik osad: lamellid, hinged, rattad ja juhtsiin on projekteeritud kokkusobivateks. Kinniste kuullaagritega nailonkattega rattad koos alumiiniumist juhtsiiniga moodustavad kergelt liikuva ja hääletu terviku.


Lamellide pinnakattematerjalid: puiduspoonid: tamm, kask, pöök, mänd, saar, teak, pähkel jne.


Konstruktsioon: Alumiiniumist juhtsiin koos uksespooni värvi piluliistudega. Nailonkattega rattad kinniste püsimääritud kuullaagritega. Vedruliigendid lamellide ühendamiseks. Puidust käepidemed ja vedrulukustus standardvarustes. Lisavarustus: Abloy 3276 -lukk


PLASTIK-VOLDIKUKSED


Plastik-voldikuksed

Uksed on valmistatud PVC-materjalist, seega sobivad nad hästi niisketesse ruumidesse nagu pesuruumid, sauna riietusruumid, basseiniruumid jne. Komplektis on laiuse ja kõrguse järgi valmistatud uks ja kinnitusdetailid.


TURVAKARDIN AEG56


Turvakardinad AEG56

Rullitavad turvakardinad AEG56 valmistatakse survepressitud alumiiniumprofiilidest. Pinnaviimistlus on naturaalse alumiiniumi tooni anodeering, kuid võimalik on ka profiilide värvimine kõikides RAL-värvikaardil olevates toonides


Avadega profiilidest AEG56 valmistatud rullitav turvakardin on mõeldud kasutamiseks väikeste ja keskmiste avade kaitsmiseks sissemurdmise ja vandalismi eest paikades, kus ei ole vajalik piirata nähtavust


Turvakardinate enamlevinud kasutuskohtadeks on kaupluste vaateaknad, kaubanduskeskuste müügiboksid, mitteköetavate garaazide ja kinniste parklate sissesõiduteed jne.


Turvakardinate juhtimiseks kasutatakse vänt- või elektriajamit. Väntajami korral võib turvakardin olla suurusega kuni 4m2. Elektriajamit saab lülitada klahvlülitiga, võtmega lülitiga või distantsjuhtimispuldiga.


Maksimaalne laius välitingimustes kuni 4000 mm., sisetingimustes kuni 7000mm.


TURVAKARDIN AER56


Turvakardinad AER56

Rullitav umbprofiilist turvakardin AER56 on mõeldud kasutamiseks kohtades, kus soovitakse lisaks ruumi kaitsmisele piirata ka nähtavust. Umbprofiili saab kombineerida koos võrkprofiiliga, kui soovitakse, et ruumi pääseks ka suletud trelli korral valgust.


Turvakardinate juhtimiseks kasutatakse vänt- või elektriajamit. Väntajami korral võib turvakardin olla suurusega kuni 4m². Elektriajamit saab lülitada klahvlülitiga, võtmega lülitiga või distantsjuhtimispuldiga.


Suurim pind väntajamiga turvakardinal AER56 on 3m².


Maksimaalne laius elektriajami korral 7000 mm ja pindala 21m².

TURVARULOO AR55


Turvakardinad AR55

Turvarulood profiiliga AR55 on mõeldud kasutamisel keskmiste avade korral madala vandalismiohuga objektilel. Suurim laius profiili AR55 korral on 3600mm, kardina kogupindala ei tohiks ületada 10 m²


Enamlevinud kasutuskohad on vitriinaknad ja uksed, eramute terrasside aknad, suuremad teenindusletid sööklates, kohvikutes, raviasutustes jne.


AR55 juhtmimiseks kasutatakse vänt- või elektriajamit. Elektriajamit saab lülitada klahvlülitiga, võtmega lülitiga või distantsjuhtimispuldiga.


TURVARULOO AR40


Turvakardinad AR40

Turvarulood AR40 sobivad kasutamiseks ukse- ja aknaavade kaitseks vandalismi eest. Kuna turvaruloo profiil on seest õõnes ja täidetud polüuretaanvahuga, pakub see head kaitset ka müra, külma ja kuumuse eest.


Turvarulood profiiliga AR40 on mõeldud kasutamisel väikeste ja keskmiste avade korral madala vandalismiohuga objektidel. Suurim laius profiili AR40 korral on 2800 mm., kardina kogupindala ei tohiks ületada 7m²


Enamlevinud kasutuskohad on väiksed aknad ja uksed, teenindusletid sööklates, kohvikutes, raviasutustes jne.


AR40 juhtmimiseks kasutatakse lint-, vänt- või elektriajamit. Elektriajamit saab lülitada klahvlülitiga, võtmega lülitiga või distantsjuhtimispuldiga.

KILERIBAKARDINAD


kileribakardin

Transfleks kilest ribauksi ja kardinaid kasutatakse kaupluste ja tööstusettevõtete lao- ja tootmisruumides, jahe- ja külmladudes, laadimisruumide tuulekodades jne. Transfleks kilest ribauksed ja kardinad takistavad külma õhu sissevoolu, isoleerivad tolmu, niiskust ja müra. On turvalised hea läbipaistvuse ja pehmete ribade tõttu


Ehitus:

Ribauks koosneb kahest pealistikku asetatud läbipaistvast «Transflex» ribade kihist. Kihid on vaheliti enamasti 50 või 100% ulatuses. Ribade mõõtmed ja nende vaheliti asetuse protsent valitakse vastavalt ukse kasutusotstarbele ja ava kõrgusele

Ribaukse võib paigaldada nii avasse kui ava peale. Ava peale paigaldamisel lisatakse tavaliselt laiusele 20 cm ja kõrgusele 10 cm

Ribauks on võimalik valmistada ka kõrvale lükatavana, sellisel juhul peab olema ukse kõrval ruumi kogu ukse laiuses


Soovitatavad riba laiused ja vaheliti asetus vastavalt ava kõrgusele:

Ava kõrgus kuni:

2500 mm L 200 100%

3500 mm L300 50%

5000 mm L300 100%

PENDELUKSED


pendeluks

FENDOOR-pendeluksed:

 • takistavd külma õhu sissevoolu ja säästavad energiat
 • isoleerivad tolmu, niiskust ja müra
 • on turvalised hea läbipaistvuse tõttu
 • võimaldavavad termiliselt mugavad töötingimused ukse lähedal

Tüüpilised kasutuskohad:

 • kaupluste tööstusettevõtete lao- ja tootmisruumid
 • jahe- ja külmlaod
 • toiduainetööstuse ettevõtted
 • laadimisruumide tuulekojad

FENDOOR-pendeluksed on suurepäraste omadustega. Konstruktsioon ja valmistusmaterjalid on kõrge kvaliteediga. Ainulaadne karkassi konstruktsioon ja ukseplaadi kinnitusviis tagavad õhutiheduse, kerguse ja vastupidavuse. Valmistusprogrammi kuulub suur valik uksi ja kõk praktiliselt esinevad mõõtmed. Kasutatavad materjalid vastavad ka toiduainetööstuse kõrgetele hügieeninõuetele nii oma omaduste kui ka pestavuse osas. Isesulguvad pendeluksed on lahti ainult nende kasutamise ajal. Nad vähendavad küttekulusid ning kaitsevad külma ja tuuletõmbe eest. Töömugavus kasvab ja transportimine kiireneb.


FENDOOR-pendeluksed sobivad liiklemiseks laaduriga, hark- või rulltõstukiga ning jalgsi. Ka konveierid ja juhtrööpad võib juhtida läbi pendeluste.


FENDOOR-pendeluksed on turvalised oma elastsete ukseplaatide tõttu ja nad kaitsevad tuuletõmbuse eest paremini kui õhkkardin.


FENDOOR- pendeluste konstruktsioon on välja arendatud enam kui 15 aasta jooksul saadud valmistus- ja kasutuskogemuste põhjal. Tootearendus on toimunud koostöös kasutajatega ja nende nõudmisi arvestades. FENDOOR-pendeluksel on mitmeid eeliseid võrreldes teiste tavaliste pendelustega. Selle ukseplaati kandva karkassi moodustab tugev anodeeritud alumiiniumist karpprofiil, mille sees on hooldust mittevajav sulgur. Ukse pöördemoment on kergesti reguleeritav ilma ust eemaldamata.


Karkassi mass on ainult pool tavalisest profiilterasest keevitamise teel valmistatud karkassist, tugevuse ja jäikuse suhtes ei ole aga järeleandmisi tehtud.


Kergusest tulenev inertsi vähenemine alandab eriti laadurite kasutamisel hingedele ja ukseplaadile rakenduvat koormust ja kulumist. Ukse karkass on sileda pinnaga ja kergesti puhastatav ning ei roosteta. Selle võib vajaduse korral tarnida ka õhukesest roostevabast terasest plaadiga kaetult. Pöördevedrumehhanism ja pinnale paigaldatud hinged on standardse tarne korral tsingitud terasest. Need võib tarnida ka kuumtsingitult või roostevabast terasest valmistatuna.


Standardne FENDOOR-pendeluks avaneb vähemalt 90 kraadi mõlemas suunas olenevalt uksepiida/seina paksusest.